Początkowo zaplanowane na grudzień 2020 roku, Klubowe Mistrzostwa Świata zostały ostatecznie przełożone od 1 do 11 lutego 2021 roku. Powodem było przełożenie różnych rozgrywek kontynentalnych ze względu na Covid-19. Po wygraniu Ligi Mistrzów w sierpniu ubiegłego roku przeciwko PSG w finale (1-0), Bawarczycy nie musieli przystępować do poprzednich rund turnieju. Swój pierwszy mecz Bayern Monachium rozegra dopiero dzisiaj, w ramach półfinału turnieju przeciwko egispskiemu Al-Haly o 19.

Lewandowki pragnię tworzyć historię z Bayernem

lewandowski shutterstock.com

Bawarczycy mają nadzieję na zdobycie szóstego trofeum w ciągu roku podczas Klubowych Mistrzostw Świata w Katarze. Robert Lewandowski twierdzi, że Bayern Monachium dokona “jednego z największych historycznych wyczynów” w światowej piłce nożnej, jeśli w tym miesiącu wygra Klubowe Mistrzostwa Świata w Katarze.

Niemieccy giganci mają nadzieję na osiągnięcie historycznego, sześciokrotnego sukcesu po wygraniu Bundesligi, Pucharu Niemiec, Ligi Mistrzów, Superpucharu Niemiec i Superpucharu Europy. W ten sposób mają okazję powtórzyć sukces Barcelony, która w sezonie 2009/2010, dokonała tego czynu jako pierwsza w historii.

Bayern Monachium pod wodzą Guardioli w 2013 roku po raz pierwszy w historii zdobył Klubowe Mistrzostwo Świata. Lewandowski uważa, że wygrana po raz drugi i zdobycie dużej liczby trofeów pozwoliłoby obecnej drużynie przejść do historii.

Wierzę, że jeśli wygramy te Klubowe Mistrzostwa Świata, to dokonamy jednego z największych historycznych osiągnięć w całym futbolu” –

powiedział na stronie FIFA.

Problemy Bawarczyków na lotnisku

Po piątkowym zwycięstwie 1-0 w Bundeslidze nad Herthą, drużyna planowała wystartować wieczorem ze stolicy Niemiec i dotrzeć do Doha po sześć i pół godzinach bezpośredniego lotu. Jednak operacje odladzania samolotu zostały opóźnione i kontrola ruchu lotniczego nie pozwoliła mu wystartować. Powodem było to że obowiązuje zakaz lotów od godziny 00:00 do 7:00.

Delegacja weszła jednak na pokład samolotu zgodnie z planem w piątek wieczorem, a jej start zaplanowano na godzinę 23:15. Samolot Qatar Airlines musiał zostać odlodzony z powodu silnych opadów śniegu w stolicy Niemiec, ale był gotowy do startu o 23:59 podał Bild. Kontrola ruchu lotniczego odmówiła zgody na start, argumentując, że limit czasu został przekroczony o 30 sekund, dodaje niemiecki dziennik.

Niemcy wystartowali w końcu kilka minut przed 7 rano, ale samolot musiał zatrzymać się w Monachium, aby zmienić załogę. Ostatecznie odleciał o 9:15, na lot trwający około sześciu godzin. “Z powodu opóźnionego wylotu z Berlina zatrzymaliśmy się w Monachium, aby zmienić załogę. Wkrótce wystartujemy do Doha” – poinformował Bayern na Twitterze.

“Odnosimy wrażenie, że właściwe organy zakpiły z nas. Nie mają pojęcia, co zrobili naszemu zespołowi”

powiedział w wywiadzie dla dziennika “Bild” Karl-Heinz Rummenigge, prezes mistrzów Niemiec.

Z kolei Joshua Kimmich jak i Hansi Flick się również odnieśli do tego incydentu na wczorajszej konferencji prasowej gdzie także okazali swoje niezadowolnie całą tą sytuacją.

Mistrzowie Niemiec nie będą mieli żadnych wymówek

Hansi Flick wyraził jednak jasno że zmęczenie nie będzie “żadną wymówką”, a Bayern Monachium będzie na Klubowych Mistrzostwach Świata w Doha grać, aby je wygrać.

“Absolutnie chcemy zagrać w tym turnieju i go wygrać. Wiemy, że do tego dochodzi zmęczenie, ale przyjeżdżamy tu zmotywowani, a zwieńczenie niezwykłego sezonu szóstym tytułem to wielka motywacja (…) Jestem szczęśliwy, że mogę pracować w Bayernie Monachium, ze wspaniałym zespołem. Kto jest najlepszą drużyną na świecie? Przekonamy się na koniec turnieju, ale to jest nasz cel. »

przyznał menedżer Bayernu Monachium na konferencji prasowej w Doha.