Raport z zagranicy

ASYSTY

  • 6. asysta Kurminowskiego w lidze słowackiej
  • 6. asysta Recy w Serie A
  • 1. asysta Szymińskiego w Serie B
  • 1. asysta Glika w Serie A

CZYSTE KONTA

  • 5. czyste konto Grabary w lidze duńskiej
  • 3. czyste konto Szumskiego w lidze tureckiej

INNE

  • obroniony rzut karny przez Kieszka
  • czerwona kartka Pazdana

ANGLIA

PREMIER LEAGUE
  • Southampton (Bednarek – 90′) 1:2 Wolverhampton
  • West Bromwich Albion (Grosicki – poza składem) 1:1 Manchester United
  • Brighton (Moder – na ławce, Karbownik – na ławce) 0:0 Aston Villa
  • Arsenal 4:2 Leeds (Klich – 45′)
  • West Ham (Fabiański) – Sheffield United – mecz odbędzie się w poniedziałek
CHAMPIONSHIP
  • Reading 1:2 Millwall (Białkowski – 90′)
  • Norwich (Płacheta – poza składem) 4:1 Stoke City
  • Brentford 0:2 Barnsley (Helik – 90′)
  • Derby (Bielik – kontuzja, Jóźwiak – 86′) 2:1 Middlesbrough

AUSTRALIA

  • Wellington Phoenix 0:2 Central Coast Mariners (Janota – 45′)

BELGIA

  • Charleroi (Teodorczyk) – Club Brugge – mecz przełożony

BOŚNIA I HERCEGOWINA

  • Siroki Brijeg (Zachara – poza składem) 2:1 Zrinjski Mostar

CYPR

  • AEL Limassol (Procek) – Apollon – mecz odbędzie się jutro
  • Ermis 0:2 Omonia Nikozja (Chorążka – poza składem)

CZECHY

  • Opawa (Pikul – kontuzja) 0:0 Przybram

DANIA

  • Odense 0:0 Aarhus (Grabara – 90′ + CZYSTE KONTO)
  • FC Kopenhaga (Wilczek) – Sonderjyske – mecz odbędzie się jutro

FRANCJA

Ligue 1
  • Monaco (Majecki – na ławce) 2:2 Lorient
  • Bordeaux 0:0 Olympique Marsylia (Milik – kontuzja)
Ligue 2
  • LB Châteauroux (Bułka – 90′) 0:1 Le Havre

GRECJA

  • Giannina – PAOK (Świderski) – mecz odbędzie się jutro
  • AEL Larissa – AEK Ateny (Szymański) – mecz odbędzie się jutro

HISZPANIA

La Liga 2
  • Alcorcon 1:0 UD Logrones (Bogusz – na ławce)

HOLANDIA

  • AZ Alkmaar 3:1 Heerenveen (Bochniewicz – 90′)

NIEMCY

BUNDESLIGA
  • RB Lipsk 2:1 Augsburg (Gikiewicz – 90′, Gumny – 90′)
  • Wolfsburg (Białek – na ławce) 0:0 Borussia Moenchengladbach
  • Stuttgart (Kamiński – na ławce) 1:1 Hertha Berlin (Piątek – 58′)
  • Bayern Monachium (Lewandowski) – Bielefeld – mecz odbędzie się jutro
  • Borussia Dortmund (Piszczek – kontuzja) 2:2 Hoffenheim
Polski TWARDZIEL rozegrał spotkanie w koszulce z krótkim rękawem przy -12°C
2. BUNDESLIGA
  • Darmstadt (Stanilewicz – poza składem) 1:0 Osnabruck (Blacha – 60′)
  • Bochum 2:0 Eintracht Braunachweig (Kobylański – 13′)
  • Kiel 1:0 Wurzburger Kickers (Kopacz – 15’)
  • FC Nurnberg 1:2 St. Pauli (Dźwigała – poza składem)
  • Regensburg 1:1 Fortuna Düsseldorf (Kownacki – 81′, Piotrowski – na ławce)

PORTUGALIA

  • Guimaraes 1:3 Rio Ave (Kieszek – 90′ + OBRONIONY RZUT KARNY)

RUMUNIA

  • Dinamo Bukareszt (Gol – na ławce) 0:0 Sepsi
  • CFR Cluj (Sandomierski) – FC Voluntari – mecz odbędzie się w poniedziałek

SŁOWACJA

  • MSK Zilina (Kurminowski – 24′ + ASYSTA, Kiwior – 90′) 4:1 Moravce Vrable
  • CFR Cluj (Sandomierski) – FC Voluntari – mecz odbędzie się w poniedziałek

SZKOCJA

  • St Johnstone 1:2 Celtic (Klimala – na ławce)
  • Dundee United 3:0 Livingston (Stryjek – 90′)

TURCJA

1. LIGA
  • Konyaspor 2:0 Denizlispor (Murawski – 90’)
  • Hatayspor 0:0 Alanyaspor (Kądzior – 2′)
  • Rizespor (Michalak – 90′) 0:2 BB Erzurumspor (Szumski – 90’ + CZYSTE KONTO)
  • Kayserispor 0:0 Ankaragücü (Pazdan – 26’ + CZERWONA KARTKA, Łukasik – 49′)
  • Karagumruk (Sobiech – 33′) 1:2 Fenerbahce
  • Trabzonspor 1:0 Gaziantep FK (Olkowski – poza składem)
Jakub Szumski w najlepszej jedenastce transferów w lidze tureckiej
Czerwona kartka Michała Pazdana
2. LIGA
  • Altay SK (Stachowiak – poza składem’) 0:4 Keciorengucu
  • Boluspor 0:1 Giresunspor (Nalepa – poza składem)

UKRAINA

  • Dynamo Kijów (Kędziora – 90′) 3:1 Olimpik Donieck

WĘGRY

  • Budapest Honved (Klemenz – 90′) 2:3 Budafoki

WŁOCHY

SERIE A
  • Bologna (Skorupski – 90′) 1:1 Benevento (Glik – 90’ + ASYSTA)
  • Sampdoria (Bereszyński – 90’) 2:1 Fiorentina (Drągowski – 90′)
  • Napoli (Zieliński – 64′) 1:0 Juventus (Szczęsny – 90′)
  • Torino (Linetty – 11′) 1:1 Genoa
  • Crotone (Reca – 73′ + ASYSTA) 1:2 Sassuolo
  • Cagliari (Walukiewicz – 90′) 0:1 Atalanta
  • Verona (Dawidowicz) – Parma – mecz odbędzie się w poniedziałek
SERIE B
  • Spal (Iskra – poza składem) 1:1 Empoli (Żurkowski – na ławce)
  • Entella 2:3 Frosinone (Szymiński – 90′ + ASYSTA, Parzyszek – na ławce)
  • Salernitana (Dziczek – na ławce, Kupisz – poza składem, Jaroszyński – na ławce) 1:1 Vicenza
  • Pordenone (Chrzanowski – na ławce, Musiolik – 33′) 0:1 Cittadella
  • Cremonese 1:2 Lecce (Listkowski – poza składem, Stępiński – na ławce)
  • Brescia (Łabojko – 90′, Jagiełło – 86′) 1:0 Chievo
  • Cosenza – Reggina (Cionek) – mecz odbędzie się w poniedziałek

Zapraszamy na kolejny raport z zagranicy już w następną niedzielę wieczorem!