Od połowy kwietnia trwają nabory dziewczynek do trójmiejskich szkółek piłkarskich. Do niedawna część instytucji oferowała treningi jedynie dla chłopców, jak niegdyś np. szkoła Gedania. Damska piłka wśród najmłodszych promowana jest jednak przez coraz większą ilość klubów!

Informacje o naborach

Nabory prowadzone są dla dziewczynek od czwartego do siedemnastego roku życia, z podziałem na poziom rekreacyjny lub zaawansowany. Miesięczne składki za dziecko zaczynają się już od 80 zł, a treningi prowadzone są od jednego do czterech w tygodniu. Strój piłkarski, przede wszystkim korki, wymagany jest zazwyczaj po okresie wdrożeniowym. Trenerzy nie praktykują również wstępnej selekcji. Dziewczynki trenują na boiskach z nawierzchnią naturalną i sztuczną, a prowadzą je zarówno dorosłe piłkarki, jak i piłkarze.

Oto lista szkółek w Trójmieście, które oferują treningi dla dziewcząt: 

  • Flauta Gdynia Dziewczęca
  • Akademia Piłkarska Mewa
  • Marcus Gdynia Pbap
  • Checz Gdynia
  • Jaguar Gdańsk
  • Lechia Gdańsk
  • Gedania 1922
Dziewczęca Akademia Piłkarska MEWA Gdańsk Dziewczęca Akademia Piłkarska MEWA Gdańsk

Dziewcząt Checz Gdynia Szkółka Piłkarska Dziewcząt Checz Gdynia

W całej Polsce istnieje 694 ogólnych szkółek piłkarskich certyfikowanych przez PZPN

Najwięcej znajduje się w województwie śląskim – 85. Wśród nich jest 48 brązowych, 19 srebrnych i 18 złotych certyfikatów. Pełną listę wyróżnionych podmiotów możecie znaleźć tutaj: 123

Damska piłka coraz bardziej doceniana

Coraz więcej miłośników futbolu zwraca uwagę na kobiety w sporcie. W Trójmieście jest to między innymi Tomasz Aftański, były trener reprezentacji Polski seniorów oraz juniorów w futsalu i akademickiej Reprezentacji Polski w futsalu. Angażuje się oraz wspiera dziewczyny w sporcie. Miło jest widzieć, że w damską piłkę wierzą również mężczyźni.

Podzielone opinie

Nie wszyscy fani piłki nożnej uważają, że szkółki dla dziewcząt to dobry pomysł. Na forach internetowych natrafić można na następujące opinie:

Błazenada
Po co komu ten cyrk? Moze od razu sparing bokserski dla dziewczynek?

Dziewczynki nie potrafią grać w piłkę i nigdy się nie nauczą.

Ilu internautów, tyle opinii. Jest spora grupa osób, które popierają jednak opisane przedsięwzięcie!

Super, nie mogę się doczekać aż córkę zapiszę. Mam nadzieję, że jej się spodoba 🙂

Córka ma 6 lat
Chodzi na basen, tańce. Jestem ciekawy czy by nie chciała na piłkę, dlatego muszę ja zapytać

Panowie! Jeśli wasze dalej będzie takie granie, na boisko wyjdą Panie!

Pytanie do naszych czytelników 

Czy mając córkę, chcielibyście zapisać ją do szkółki piłkarskiej? Być może już to zrobiliście? Jesteśmy ciekawi Waszych opinii, dlatego zachęcamy do dzielenia się komentarzami. Zapraszamy również do śledzenia zakładki Kobieca piłka nożna, gdzie znajdziecie więcej artykułów, które dotyczą kobiet w futbolu.