User banner image
User avatar
  • Mikołaj Firek

Redaktor Naczelny 53Artykułów 17 października 2020
Opis :
Nazywam się Mikołaj Firek i jestem studentem stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz czynnym zawodnikiem. Poza tym jestem fanem Fc Porto, Manchesteru United i Realu Madryt. Lubię nieoczywistych piłkarzy i niepopularne opinie na ich temat. Uważam że James Rodriguez jest najlepszą „10” świata, Oliver Giroud to najbardziej niedoceniony napastnik na świecie. W piłce nożnej doceniam niewidoczne na pierwszy rzut oka detale oraz techniczny aspekt gry. W naszej redakcji zajmę się pisaniem felietonów, analiz i Instagramem.

Mecz, który najchętniej wspominam?
Sezon 2010/2011 i półfinał Ligi Europy FC Porto z Villarrealem. Po tym meczu stałem się fanem FC Porto. Żaden mecz nie odcisnął piętna na mojej osobie jak ten pozornie nieważny mecz w Lidze Europy.

Najpiękniejszy moment w historii piłki nożnej to...
Bramka Ramosa przeciwko Atletico w finale Ligi Mistrzów 2013/2014.

Jakiego piłkarza koszulka wisi albo wisiałaby w Twoim domu?
Będzie wisieć już niedługo Olivera Giroud, ale marzeniem jest koszulka Jamesa Rodriguez z czasów FC Porto.

Piłkarz, z którym chciałbyś przeprowadzić wywiad?
Luka Modrić i poruszyć z nim tematy taktyki i techniki piłkarskiej, bo moim zdaniem jest to mistrz piłkarskiego rzemiosła. Od strony bardziej prywatnej z Hulkiem, bo jego osoba jest niesamowitą zagadką. Mając takie możliwości nigdy nie zagrał w lidze z TOP 5.

Złoty Gol czy dogrywka i rzuty karne?
Złoty Gol może być tylko jeden, czyli nasza redakcja. Jestem za graniem dogrywek na najważniejszych imprezach np.: Mistrzostwa Świata lub Champions League. W pucharach krajowych, a zwłaszcza Superpucharach karne bez dogrywek.