User banner image
User avatar
  • Szymon Zelga

Redaktor 3Artykuły 15 kwietnia 2021
Opis :
Nazywam się Szymon Zelga, jestem studentem drugiego roku Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku globalny biznes, finanse i zarządzanie. Czynnie gram w piłkę na poziomie amatorskim oraz w uczelnianym AZS. Od dziecka kibicuje FC Barcelonie, zakochałem się w słynnej tiki-tace Pepa Guardioli i tak zostalo po dziś dzień. Poza tym jestem fanem Premier League, w której uwielbiam dynamiczny styl gry, lubię drużyny spoza Big Six, jak Aston Villa czy Southampton, a za najlepszego zawodnika ligi uważam Jacka Grealisha. W futbolu najbardziej doceniam kreatywność oraz niekonwencjonalność, aspekty, dzięki którym piłka nożna jest pasjonująca. W naszej redakcji zajmę się moim konikiem, a więc ligą angielską, przyjrzymy się klubom, zawodnikom oraz trenerom.

➖Mecz, który najchętniej wspominam?
Mecz z przeszłości, który przychodzi mi jako pierwszy na myśl to spotkanie rewanżowe pomiędzy Barceloną, a PSG w 1/8 finału Ligi Mistrzów w 2017 roku. Słynna remontada, w której Blaugrana odwróciła losy pierwszego meczu wygrywając aż 6-1.
➖Najpiękniejszy moment w historii piłki nożnej to...
Piłka nożna składa się tylko z pięknych momentów, jednym z nich jest dla mnie debiut Messiego w barwach Barcelony.
➖Jakiego piłkarza koszulka wisi albo wisiałaby w Twoim domu?
Z piłkarzy na emeryturze bez dwóch zdań byłby to Ronaldinho, nikt nie cieszył się grą w piłkę tak jak on. Natomiast z obecnych zawodników Jack Grealish lub Neymar.

➖Piłkarz, z którym chciałbyś przeprowadzić wywiad?
Wywiad chciałbym przeprowadzić z Łukaszem Fabiańskim, Polak od lat gra w lidze angielskiej notując super występy i będąc jednym z lepszych bramkarzy w lidze. Żaden polski piłkarz nie zna Premier League lepiej niż Fabian.

➖Złoty Gol czy dogrywka i rzuty karne?
Formuła dogrywki nie do końca jest moja ulubiona opcją. Osobiście jestem fanem rzutów karnych w formie akcji „sam na sam”, jak niegdyś w MLS.
Ulubiony klub :
FC Barcelona, PSG
Ulubiony zawodnik :
Neymar, Jack Grealish
Zainteresowania :
Piłka nożna: liga angielska i hiszpańska, tenis, snooker